<th id="vvil4"><track id="vvil4"></track></th>
 • <rp id="vvil4"></rp>
  <tbody id="vvil4"><pre id="vvil4"></pre></tbody>
  <tbody id="vvil4"><track id="vvil4"></track></tbody>
  <progress id="vvil4"></progress>
  <em id="vvil4"><strike id="vvil4"></strike></em>
  <th id="vvil4"></th>
 • 0086-13701765746

  Вибро чекан со електричен управуван DZJ / DZ

  Краток опис:

  Претставени се ново диза?нираните електрични управувани вибритни чекани DZJ500S и DZ500S: напредна технологи?а, силна пенетраци?а, стабилна, високо ефикасна. Тие се погодни за широк спектар на апликации, особено за купови за набива?е на песок и големи челични цевки од челик во морски проекти.


 • FOB Цена: 0,5 - 9,999,999 УСД / парче
 • Мин. Наредна количина: 1 парче / парчи?а
 • Способност за снабдува?е: 100 парчи?а / парчи?а месечно
 • Пристаниште: Пристаниште во Шанга?
 • Услови на пла?а?е: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Дета Product за производот

  Ознаки на производи

  Шанга? инженеринг машини копродукции, Ltd е првата кинеска компани?а ко?а започна со диза?нира?е, производство и продажба на електрични управувани вибро чекани. Вибро чекани од сери?а DZ / DZL се произведени од SEMW уште од 1960-тите и успешно се користат на проекти со длабоки темели, како што се, метро линии, мостови, итн.

  Модел на производот: DZJ500S
  Номинална мо?ност на моторот: 250 * 2 KW
  Макс. Ексцентричен момент: 0-5880 Nm
  Вибраторна фреквенци?а: 600 вртежи во минута
  Возе?е сила: 2370 KN
  Неопуштено забрзува?е: 9.0 g
  Неоптоварена амплитуда: 22,5 mm
  Дозволена лини?а Повлечете: 130 T
  Работен режим: Променлива амплитуда и променлива фреквенци?а
  вкупна тежина: 36300 kg
  Димензии (L W × H): 2740 × 2050 × 7960mm

  Главни карактеристики
  1. Голем ексцентричен момент и возбудлива сила, помо?ен и поефикасен
  Со голем ексцентричен момент и возбудлива сила, то? е многу ефикасен и погоден закупови
  Професионален софтвер за диза?н и напредна технологи?а, ко? помага во целосно користе?е на??вибраторната енерги?а, гарантира пенетраци?а на купови и точност на квалитетна конструкци?а.

  2. Надворешен циклус на ладе?е за да се продолжи работниот век на
  Надворешен циклус на ладе?е за да се балансира грее?ето на чеканот и неговите?? лежишта, гарантира дека чеканот работи на соодветна температура.
  Присилно подмачкува?е со поздравниот и пристапот за да се обезбеди подмачкувачки?? ефект и размена на топлина.
  Нова технологи?а за да се направи посто?ана работа околу 24 часа на ден

  3. Висококвалитетни делови за да се обезбеди сигурна изведба
  Добро избраниот мотор на инверторот ко? е отпорен на распа?а?е. Се одликуваше со широка фреквенци?а конверзи?а, големо преоптоварува?е и добра изолациска сопственост. Работата во рамките на фреквенци?ата на вибрации се
  движеше од 5 ~ 60Hz. Висок вртежен момент и ниска стартна стру?а. Голема можност за преоптоварува?е додека чеканот се ракува со голема брзина.
  Увезени лежишта кои се спротивставуваат на влакно, големо преоптоварува?е и стабилно работат на висока температура, за да обезбедат стабилност на опремата.
  Увезен погонски по?ас. Силно, ефикасно, помалку нарушува?е на топлината и издржливост. Обезбедува сигурна изведба на вибро чекани.

  4. Напреден систем за управува?е со инверторот и брзината за да се обезбеди ефикасен
  систем за конвертира?е на
  Дво?ните мотори започнуваат во исто време и соодветната дистрибуци?а на динамичен момент гарантира непречено работе?е.
  Електричен преносен систем е опремен со широк напон и широка фреквенци?а.
  Два контролни методи: контрола на поле и далечински управувач. Лесноти?а на контрола.

  5. Сигурен систем за контрола на трансформаци?а на ексцентричен момент,
  електрични управувани вибрарни чекани во сери?а DZJ, содржат ексцентрични уреди за контрола на трансформаци?ата на моментот, да реализираат нула амплитудна старт, стоп и неплодно прилагодува?е на ексцентричниот момент од нула до максимум.
  Уредот за контрола на трансформаци?ата на ексцентричен момент го стабилизира чеканот кога се стартува и запира, и ?а намалува резонанци?ата на вибро чеканот.
  Беспрекорно прилагодува?е на ексцентричниот момент според условите на почвата.

  6. Интелигентен систем за контрола за да се постигне во реално време Мониторинг на оперативните параметри
  Преку PLC интелигентни системи за контрола и мониторинг во реално време, да се реализира надзорот на целата процедура на вибро чекани.
  Предупредува?е систем на маснотии и температура, за да се постави аларм додека се случи дефект.

  СЛУЧА? НА КЛАС

  PIT300 осцилатори за обвивка на вратилото со вратило-2

  Donghai Bridge Wind Farm, Shanghai
  Хонгк-uуаи-Макао (проект за градба на купот на набива?е песок)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  国内精品久久久久久久久齐齐